JAK TO U NÁS CHODÍ

STAVBA NOVÉHO DOMU

začíná vámi a vaší představou o tom, jak by měl vypadat. Proto jste navštívili naše webové stránky, kde se můžete seznámit s naší nabídkou a udělat si představu o našich odborných znalostech a dlouholetých zkušenostech. Díky nim umíme zařídit, aby se z pouhé představy stalo skutečné bydlení, které bude dokonale sedět vám i vašim blízkým.

Našli jste v naší nabídce dům, který splňuje vaši představu nebo se jí aspoň blíží? Máte vlastní návrh, či dokonce hotový projekt? Rádi se na ně podíváme, posoudíme jejich vhodnost pro náš stavební systém a dáme vám vědět, zda se realizace můžeme ujmout a jaký bude další postup.

Vybrali jste dům z naší nabídky a nevíte jak dál?

Popište nám změny, které byste rádi udělali. Rozsah změn je téměř neomezený: Dům zvětšíme nebo zmenšíme; přesuneme okna, změníme jejich velikost či materiál; přesuneme, odstraníme, nebo přidáme příčky a interiérové dveře; upravíme sklon střechy a vzhled fasády, ať už podle vaší představy, nebo na základě požadavků obce. Také můžeme změnit některé užité materiály, jako jsou například střešní krytina, již zmíněná okna a dveře, podlahy apod. Jakmile od vás obdržíme tyto základní informace, vypracujeme první rozpočet. Zabere to jen pár dní. Pokud nám dáte k dispozici i číslo pozemku, připravíme bezplatně studii s umístěním domu na pozemek. U typových domů je studie včetně veškerých úprav zdarma!

Zvolený dům není přesně podle vašich představ?

Popište nám změny, které byste rádi udělali. Rozsah změn je téměř neomezený: Dům zvětšíme nebo zmenšíme; přesuneme okna, změníme jejich velikost či materiál; přesuneme, odstraníme, nebo přidáme příčky a interiérové dveře; upravíme sklon střechy a vzhled fasády, ať už podle vaší představy, nebo na základě požadavků obce. Také můžeme změnit některé užité materiály, jako jsou například střešní krytina, již zmíněná okna a dveře, podlahy apod. Jakmile od vás obdržíme tyto základní informace, vypracujeme první rozpočet. Zabere to jen pár dní. Pokud nám dáte k dispozici i číslo pozemku, připravíme bezplatně studii s umístěním domu na pozemek. U typových domů je studie včetně veškerých úprav zdarma!

První studie a rozpočet jsou na světě. Co dál?

Teď už víte, jak bude dům vypadat a kolik vás bude stát. Už víte, zda vám zbývají finance na další úpravy a přání, nebo jestli je naopak potřeba někde ubrat. Je to jen na vás: Vy vymýšlíte, navrhujete úpravy, měníte, následně měníte již změněné a my vše zapracováváme do studie a do rozpočtu a oboje vám posíláme ke kontrole a k odsouhlasení. Také vždy posíláme standardy stavby a standardy ZTI, abyste měli jasnou představu o tom, s čím se v rozpočtu počítá a s čím ne.

S těmito podklady už můžete zahájit jednání s institucemi. Se studií lze zajít na příslušný stavební úřad, kde vám sdělí, zda dům v této podobě odpovídá všem regulím a požadavkům v rámci územního plánování. Můžete si zjistit, co vše bude úřad k povolení stavby potřebovat. Se studií lze také obejít sousedy a získat podpisy nezbytné pro udělení stavebního povolení. S rozpočtem v ruce pak můžete zahájit jednání ohledně financování stavby s finančním poradcem nebo bankou (v ideálním případě třeba jen s partnerem či s rodinou).

Jak to bude se základovou deskou a s připojením stavby na sítě?

Tyto práce neděláme přímo my. Jsme schopni je zajistit, ale nevadí nám, pokud si je zákazník zajistí sám. Vše je na domluvě. Také hodně závisí na místě stavby. U vzdálenějších lokalit vyloženě doporučujeme oslovit někoho z okolí, obvykle pak vše vyjde levněji. Zeptejte se sousedů, kteří nedávno dostavěli, nebo se informujte přímo na stavebním úřadě.

Jste spokojeni s podobou domu i s jeho cenou? Jste spokojeni s dosavadním jednáním a s prací, kterou jsme na vašem projektu odvedli? Jste rozhodnuti do toho s námi jít?

Jednání tedy může pokročit k podpisu smlouvy o dílo. Všechny vámi odsouhlasené podklady – studii, rozpočet, standardy stavby, standardy ZTI a soupis případných projekčních víceprací – zapracujeme společně s vašimi údaji do smlouvy. Čas k jejímu prostudování a případnému vznesení dotazů či námitek je v podstatě neomezený. Vaše připomínky důkladně projdeme a buď přizpůsobíme smlouvu vašim potřebám, nebo najdeme kompromis. Jakmile nám smlouvu odsouhlasíte, vše vytiskneme a domluvíme se na formě podpisu. Rádi se s vámi setkáme u nás ve Zdibech, nebo smlouvu podepíšeme, pošleme kurýrem, vy podepíšete a pošlete zpět.

A je to! Jsme domluveni!

Nyní je řada na nás, abychom připravili projekt pro stavební povolení. Vy zatím můžete řešit financování, rozmýšlet detaily, nechat si v Siku udělat vizualizaci koupelen, oslovit truhláře s návrhem kuchyňské linky nebo si od přípravy domu úplně odpočinout. Do zahájení stavby je stále času dost.

Napadají vás další změny? Našli jste na internetu něco, co ve vašem domě nesmí chybět?

Neváhejte nás kontaktovat! Změny naceníme formou změnového listu a po vašem odsouhlasení je zapracujeme do projektu. Čím dříve se o nich dozvíme, tím více času získáme k jejich posouzení a zpracování. Hotový projekt pro stavební povolení obvykle posíláme poštou.

Máte v ruce kompletní dokumentaci pro stavební povolení?

Vezměte ji, obrňte se trpělivostí a vyrazte na stavební úřad! Nám v tuto chvíli nezbývá, než vám i nám držet palce, aby vše šlo hladce a abyste získali stavební povolení co nejrychleji. A samozřejmě jsme tu celou dobu pro vás. Jednání s úřady může být opravdu zapeklité. Pokud vám tedy cokoliv nebude jasné, nebojte se nám ozvat. Rádi poradíme, pomůžeme, vysvětlíme. Někdy v této době je také dobré požádat ČEZ o přípojku, aby byla zajištěna elektřina pro potřeby stavby. To může trvat i několik měsíců.

Máte stavební povolení? Blahopřejeme! Jste o zásadní krok blíže k vašemu novému domu.

Přidělíme vám termín stavby a vedoucího projektu. Ten vás bude celým průběhem stavby provázet, bude vám k dispozici a bude dohlížet na to, abyste měli včas vybrané volitelné materiály – podlahy, obklady a dlažby, interiérové dveře apod. My mezitím budeme připravovat stavbu. Pokud vás ještě napadnou nějaké změny, teď je ten pravý čas vše doladit s vedoucím projektu.

Vše je připraveno?

Výborně! Stavba může začít.

Vedoucí projektu s vámi bude po celou dobu stavby v kontaktu. Můžete se na něj kdykoliv s čímkoliv obrátit nebo se setkat na místě stavby, abyste viděli, jak postupuje. Přibližně po jednom měsíci od zahájení stavby budete vyzváni k tzv. instalační schůzce, kde se kromě vedoucího projektu a našeho technického dozoru sejdete také s instalatérem, elektrikářem a případně také topenářem a domluvíte všechny detaily spojené s vodoinstalacemi, elektroinstalacemi a vytápěním. Vedoucí projektu ohlídá včasné dodání finálních povrchů, interiérových dveří a dalších materiálů potřebných k úspěšnému dokončení stavby. Až bude vše hotové, připraví kompletní předávací dokumentaci se všemi potřebnými revizemi, zkouškami či certifikáty a vyzve vás k převzetí stavby.

Převzali jste hotový dům?

Nastěhujte kuchyňskou linku a uvařte si první kávu v novém domě. Umístěte krásný nový a konečně dostatečně velký stůl a zaberte si u něj své místo. Natočte sedačku ve správném úhlu k vašim velkoformátovým oknům s výhledem na novou zahradu, ke kamnům či k televizoru. Umístěte postýlky a kapsáře s plyšáky do dětských pokojů, květinám najděte to správné světlé místo, kterého je najednou nadbytek, a pověste všechny obrázky, které na to léta čekaly v komoře. Zkrátka si svůj nový dům užívejte plnými doušky.

Máte radost?
My taky!


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies