Free cookie consent management tool by TermsFeed

Na co nezapomenout při údržbě střechy

Údržba střechy není jen estetickou záležitostí. Přispívá k dlouhodobé ochraně celého rodinného domu. Pravidelné kontroly, čištění a včasné opravy zajistí, že vaše střecha bude svou funkci plnit na výbornou. Připravili jsme pro vás seznam věcí ke kontrole, abyste na nic nezapomněli, když už budete nahoře.

 

  1. Krytina

Uvolněná nebo prasklá taška je problém, který se musí řešit hned. Vadnou část krytiny nahraďte pouze naprosto stejným typem výrobku, jinak ohrozíte funkčnost krytiny jako celku.

  1. Difúzní fólie

Pokud zjistíte závadu na krytině, ujistěte se, že není poškozena podstřešní fólie. Případnou trhlinu lze opravit pomocí speciální lepicí pásky.

  1. Oplechování

Aby oplechování štítů, komínů, střešních oken nebo vikýřů dobře těsnilo, mělo by zůstávat neporušené a čisté. Zejména u komínů a střešních oken z něj odstraňte organické nečistoty, ve kterých se může uchytit mech nebo jiné rostliny s kořínky prorůstajícími pod plech. Zjistíte-li že jsou porušené spoje oplechování, zajistěte včas jejich odborné sletování.

  1. Okapy

Po zimě zkontrolujte, jestli vlivem mrazu nepopraskaly spoje. Na podzim vyčistěte žlaby i svody – spadané listí, mech, nálety nebo ptačí hnízda mohou zabraňovat odtoku vody. Nejlepší je vybavit se rukavicemi a k čištění žlabů použít jen ruce. Kovové a jiné nástroje by totiž mohly okapy poškrábat. Svody pak stačí propláchnout hadicí.

  1. Odvětrání

Štěrbiny mezi jednotlivými deskami podbití podhledů slouží k větrání střešního pláště a nemají vliv na funkčnost krytiny. Zkontrolujte, jestli mezery nejsou zakryté, aby nedošlo k narušení cirkulace vzduchu. Pokud střecha nevětrá, mohla by ji poškodit vlhkost způsobená párami stoupajícími z interiéru.

Doporučujeme pro jistotu kontrolovat střechu vždy po silném větru nebo po oblevě. Nelezte ale na mokrou nebo namrzlou střechu! Při provádění oprav všech druhů střech vždy dodržujte základní bezpečnostní opatření. Na šikmé střeše používejte jištění nebo žebřík se střešním hákem.

Mohlo by vás také zajímat:
Jak udržovat vhodnou vlhkost v domě
Jak nejlépe větrat rodinný dům?
Údržba nátěrů dřevěných oken a vchodových dveří
Jak se starat o střešní okna, aby nám dělala jen radost?
Je možné měnit standardy sanity ?
Jak se správně starat o dřevěnou terasu? Záleží i na jejím umístění
Teplovodní topení
Vytápění


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies