Ocenění DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2013

Náš dům zvítězil v soutěži DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2013

Hlasující v soutěžní anketě dřevěných staveb a jejich autorů DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2013 svými hlasy rozhodli o velkém úspěchu pro naši společnost Důmrazdva .
Upoutali jsme je natolik, že výsledkem je ocenění Vítěz veřejného hlasování v kategorii Realizace.

Tohoto vysokého ohodnocení dosáhl náš v severočeském Mostě postavený Dům po hradem, který uspěl z celkem 19 soutěžících realizací v této kategorii. Tuto stavbu navrhl Ing.arch. Dušan Řezáč.

Dřevěná stavba roku: http://www.drevenastavbaroku.eu je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů a realizací staveb, které byly postaveny na území ČR a SR anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy, kteří působí v dřevozpracujícím průmyslu. Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství. Organizátorem ankety je Nadace dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu měst a obcí.

Letošní ročník soutěže probíhal v novém pojetí a přinesl nejen napětí, ale i překvapení. Samotné hlasování na internetu probíhalo ve dnech 1. – 23. března 2014. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen ankety se uskutečnilo 10. dubna 2014 na zámku v Křtinách. Nadace udělovala celkem 11 cen v pěti kategoriích. Zvláštností tohoto ročníku bylo, že odborná porota udělila ve dvou kategoriích – poprvé v historii ankety – dvě první místa.
Kompletní výsledky: http://www.drevenastavbaroku.eu/19-aktuality/190-jaka-je-vitezna-drevostavba-roku-2013-pojdte-se-podivat


MgA. Arch. Matin Tesařík, jeden ze dvou spolumajitelů společnosti Důmazdva, s.r.o.:

Ocenění nám udělalo obrovskou radost. Být Vítězem veřejného hlasování svědčí o tom, že náš Dům pod hradem v Mostě se lidem opravdu líbí, že je oslovil. Je to pro nás krásné povzbuzení a zároveň potvrzení, že děláme naše věci dobře. A současně je to i závazek do budoucna – nepolevit a dál být v čele pelotonu v oboru dřevostaveb.
Všem, kteří jste nám dali hlas, mnohokráte DĚKUJEME za vaší podporu v soutěži!!

Dům pod hradem, Most:

Autorem návrhu tohoto domu je Ing.arch. Dušan Řezáč, architektonické studio modulora.
Tento dům o nízké tepelné ztrátě je navržen v nízkoenergetickém standardu, který pro nás představuje optimum mezi pořizovacími a provozními náklady stavby.

Specifičnost pozemku zásadně ovlivnila umístění domu na pozemku a hmotové řešení. Půdorysná stopa domu koresponduje s průběhem stávající opěrné zdi. Dům je vložen na plošinu ve svahu tak, že jeho pultová střecha přízemní části kopíruje klesající sklon ulice nad pozemkem. Hmota se tak minimálně uplatňuje do ulice a nevytváří bariéru pro úchvatné výhledy do údolí – přes povrchový důl ČSA na masiv Krušných hor. Proto byla použitá i velká okna, která vytvářejí zarámované výhledy do krajiny, měnící se obrazy v čase…
Další informace: http://www.drevenastavbaroku.eu/moderni-drevostavby-r/23-moderni-drevostavby-realizace/132-d13-dum-pod-hradem-most


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies